کتاب,جزوه,پایان نامه,تحقیقات دانش آموزی,کارآموزی رشته های مختلف,نمونه سوالات امتحانی دانشجویی و دانش آموزی
نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه های فایل سل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم ایمیل: reza610124@gmail.com

پاورپوینت مدیریت و کنترل اضطراب امتحان

پاورپوینت مدیریت و کنترل اضطراب امتحان

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 21

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

اضطراب حالت هيجاني ناخوشايند و ناشناخته ای است كه معمولا با پريشاني، ترس، تپش قلب، تعريق، سردرد، بي قراري همراه است. اضطراب امتحان وقتی پیش می آید که دانش آموز به توانایی و استعداد خود به خصوص در فصل امتحانات دچار نگرانی می شودو نمی تواند مانند همیشه عملکرد واقعی خود را بروز دهد . همه ما با تجارب اضطراب خصوصا هنگام امتحانات مهم مثل کنکور کم و بیش آشنا هستیم .اگر مقدار این اضطراب کم باشد طبیغی است چون بر کوشش فرد می افزاید ،مشکل زمانی است که از حد طبیعی خارج شده و باعث کاهش عملکرد تحصیلی فرد شود .

 

علل اضطراب امتحان :

الف ـ عوامل مربوط به خود فرد  : مانند پايين بودن اعتماد به نفس، هوش، تمركز ،روش هاي نادرست مطالعه و انتظارات نادرست از خود.

 ب ـ مدرسه و جامعه : انتظارات نامعقول  معلمان، والدین ، وجود  رقابت بین شاگردان ، سيستم آموزشي حاكم بر مدارس، رواج مدرک گرایی در جامعه .

 ج ـ عوامل خانوادگي چون شيوه تربيتي  نادرست والدين، انتظارات سطح بالاي والدين و اعضای خانواده،مقایسه کردن فرزندان با یکدیگر،  فضای عاطفي حاكم بر خانواده، ويژگي هاي شخصيتي والدين و طبقه اقتصادي و اجتماعي .

 

الف) اضطراب تسهیل کنند‌‌ه یا تسریع کنند‌‌ه:


 اضطرابی که  کم و د‌‌ر حد‌‌ معقول باشد به گونه ای  که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌شود‌‌ و نتیجه بهتری را برای فرد به ارمغان بیاورد، اضطراب تسهیل یا تسریع کنند‌‌ه نامیده  می‌شود‌‌.


▪ نشانه‌ها:

داشتن هیجان به هنگام مرور درس ، اعتراض به کوچکترین مزاحمت و حبس کردن خود در خانه ، درس خواندن با صدای بلند ،عدم توجه به حرفهای اطرافیان و اعتراض به خواسته هایشان ، بی اشتهایی.

ب) اضطراب ناتوان کنند‌‌ه:
•به حالت د‌‌لهره شد‌‌ید‌‌ی که یا خود‌‌ فرد‌‌ د‌‌ارد‌‌ و یا اطرافیان آن را د‌‌ر فرد‌‌ تشد‌‌ید‌‌ می‌کنند اضطراب ناتوان کننده اطلاق می گردد‌‌. باعث ایجاد عملکرد‌‌ ضعیف در فرد می شود.

 
نشانه‌ها:

    هیجان زیاد ودستپاچه شدن هنگام مرور درس ها ، اعتراض به این قضیه که هرچه می خواند چیزی نمی فهمد ، ترس از گرفتم نمره کم در امتحانات ، ناخن جویدن ؛کندن پوست لب ویا بازی با موی سر هنگام خواندن درس ، بی اشتهایی، بهانه گیری های بی دلیل .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ezterab-emtahan_1906662_6805.zip199.4k