کتاب,جزوه,پایان نامه,تحقیقات دانش آموزی,کارآموزی رشته های مختلف,نمونه سوالات امتحانی دانشجویی و دانش آموزی

محبوبترین محصولات

بانک پاورپوینت کسب درآمد از اینترنت تحقیق دانشجویی و دانش آموزی

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم ایمیل: reza610124@gmail.com تلگرام مدیر فروشگاه s61reza2@ کانال فروشگاه tehranword@

پاورپوینت مدیریت و کنترل اضطراب امتحان

پاورپوینت مدیریت و کنترل اضطراب امتحان

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 21

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

اضطراب حالت هيجاني ناخوشايند و ناشناخته ای است كه معمولا با پريشاني، ترس، تپش قلب، تعريق، سردرد، بي قراري همراه است. اضطراب امتحان وقتی پیش می آید که دانش آموز به توانایی و استعداد خود به خصوص در فصل امتحانات دچار نگرانی می شودو نمی تواند مانند همیشه عملکرد واقعی خود را بروز دهد . همه ما با تجارب اضطراب خصوصا هنگام امتحانات مهم مثل کنکور کم و بیش آشنا هستیم .اگر مقدار این اضطراب کم باشد طبیغی است چون بر کوشش فرد می افزاید ،مشکل زمانی است که از حد طبیعی خارج شده و باعث کاهش عملکرد تحصیلی فرد شود .

 

علل اضطراب امتحان :

الف ـ عوامل مربوط به خود فرد  : مانند پايين بودن اعتماد به نفس، هوش، تمركز ،روش هاي نادرست مطالعه و انتظارات نادرست از خود.

 ب ـ مدرسه و جامعه : انتظارات نامعقول  معلمان، والدین ، وجود  رقابت بین شاگردان ، سيستم آموزشي حاكم بر مدارس، رواج مدرک گرایی در جامعه .

 ج ـ عوامل خانوادگي چون شيوه تربيتي  نادرست والدين، انتظارات سطح بالاي والدين و اعضای خانواده،مقایسه کردن فرزندان با یکدیگر،  فضای عاطفي حاكم بر خانواده، ويژگي هاي شخصيتي والدين و طبقه اقتصادي و اجتماعي .

 

الف) اضطراب تسهیل کنند‌‌ه یا تسریع کنند‌‌ه:


 اضطرابی که  کم و د‌‌ر حد‌‌ معقول باشد به گونه ای  که موجب تلاش بیشتر برای کسب موفقیت می‌شود‌‌ و نتیجه بهتری را برای فرد به ارمغان بیاورد، اضطراب تسهیل یا تسریع کنند‌‌ه نامیده  می‌شود‌‌.


▪ نشانه‌ها:

داشتن هیجان به هنگام مرور درس ، اعتراض به کوچکترین مزاحمت و حبس کردن خود در خانه ، درس خواندن با صدای بلند ،عدم توجه به حرفهای اطرافیان و اعتراض به خواسته هایشان ، بی اشتهایی.

ب) اضطراب ناتوان کنند‌‌ه:
•به حالت د‌‌لهره شد‌‌ید‌‌ی که یا خود‌‌ فرد‌‌ د‌‌ارد‌‌ و یا اطرافیان آن را د‌‌ر فرد‌‌ تشد‌‌ید‌‌ می‌کنند اضطراب ناتوان کننده اطلاق می گردد‌‌. باعث ایجاد عملکرد‌‌ ضعیف در فرد می شود.

 
نشانه‌ها:

    هیجان زیاد ودستپاچه شدن هنگام مرور درس ها ، اعتراض به این قضیه که هرچه می خواند چیزی نمی فهمد ، ترس از گرفتم نمره کم در امتحانات ، ناخن جویدن ؛کندن پوست لب ویا بازی با موی سر هنگام خواندن درس ، بی اشتهایی، بهانه گیری های بی دلیل .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ezterab-emtahan_1906662_6805.zip199.4k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

فروشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟