کتاب,جزوه,پایان نامه,تحقیقات دانش آموزی,کارآموزی رشته های مختلف,نمونه سوالات امتحانی دانشجویی و دانش آموزی
نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه های فایل سل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم ایمیل: reza610124@gmail.com

پاورپوینت راهبردهاي جديد کنترل اضافه وزن و عوامل خطر زاي بيماريهاي قلبي عروقي در کودکان و نوجوانان

پاورپوینت راهبردهاي جديد کنترل اضافه وزن و عوامل خطر زاي بيماريهاي قلبي عروقي در کودکان و نوجوانان

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 33

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

نمايه گلايسمي اصطلاحي است که براي توانايي غذاها در افزايش قند خون به کار ميرود.

نحوه اندازه گيري نمايه گليسمي به اين شکل است که مقدار مشخصي از ماده غذايي مورد نظر را به فرد داده و در فواصل معين قند خون وي را اندازه ميگيرند.

سپس با مقادير به دست آمده نموداري رسم کرده و با استفاده از سطح زير منحني و مقايسه آن با سطح زير منحني غذاهاي مرجع(نان سفيد و يا گلوکز) مقدار نمايه گليسمي مربوط به آن ماده غذايي به دست مي آيد.

انواع مختلف غذاهاي نشاسته اي،با سرعت و ميزان متفاوت قند خون را بالا ميبرند.

نمايه يا شاخص گلايسميک، مواد غذايي مختلف را بر اساس تفاوت تاثير آنها در الگوي بالا بردن قند خون ،طبقه بندي ميکند و مقدار و سرعت افزايش ميزان قندخون بعد از خوردن آن ماده غذايي را تعيين ميکند.

 

 

غذاهايي که شاخص گلايسميک پايين تري دارند ،تغييرات اندکي در ميزان قند خون يا ميزان ترشح انسولين ايجاد ميکنند و بعبارتي قندخون بعد از غذا را كمتر افزايش مي‌دهند و براي سلامت بهتر هستند.

مثلاً حبوبات، غلات كامل و شير و لبنيات نسبت به بيشتر انواع نشاسته، پاسخ گلايسميك پائين تري ايجاد مي كنند (كمتر و كندتر قندخون را بالا مي برند).

با افزودن فيبر هاي غذايي به رژيم غذايي روزانه ميتوان رژيم با شاخص گلايسميک بالا را به رژيم با شاخص گلايسميک پايين تبديل کنيم.

افزودن مقادير کافي ميوه ها و سبزيجات به غذا و نيز استفاده از غلات کامل بجاي غلات تصفيه شده (مثلا استفاده از نان سبوس دار و سنگک به جاي نان سفيد) و کاهش مقدار سيب زميني مصرفي و قند هاي ساده و شيريني ها کمک کننده هستند.

 

 

بار گلايسمي

مدتي بعد از ابداع شاخص نمايه گلايسمي شاخصي جديد به نام بار گلايسمي پيشنهاد شد تا علاوه بر توانايي افزايش قند خون، مقدار گرم کربوهيدرات ماده غذايي و رژيم نيز مد نظر قرار گيرد.

بار گلايسمي از حاصلضرب گرم کربوهيدرات در مقدار نمايه گلايسمي به دست مي آيد.

در برخي مطالعات ديده شده که فاکتورهاي متابوليکي با نمايه گلايسمي رابطه نداشته ولي با بار گلايسمي ارتباط داشته اند.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ezafeh-vazn_1906646_4892.zip1.4 MB