کتاب,جزوه,پایان نامه,تحقیقات دانش آموزی,کارآموزی رشته های مختلف,نمونه سوالات امتحانی دانشجویی و دانش آموزی

محبوبترین محصولات

بانک پاورپوینت کسب درآمد از اینترنت تحقیق دانشجویی و دانش آموزی

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم ایمیل: reza610124@gmail.com تلگرام مدیر فروشگاه s61reza2@ کانال فروشگاه tehranword@

پاورپوینت ساختمان و ساختار چشم

پاورپوینت ساختمان و ساختار چشم

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 7

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

نگاهي به داخل چشم ها
در اين اسلايد قسمت هاي مختلف چشم ها و چگونگي كاركرد آنها براي ديدن دنياي اطراف نشان داده شده است. اجزاي مختلف چشم نقش حياتي در كاركرد سالم آن دارد.
پلك ها

      پلك هاي بالايي و پاييني كره چشم را در برابر اجسام خارجي و نورهاي خيره كننده اي كه مي توانند به چشم ها آسيب برسانند، محافظت مي كند. پلك ها به صورت غير ارادي و در كمتر از چند ثانيه باز و بسته مي شوند و مانع از برخورد اجسام خارجي با كره چشم مي شوند.

اشك

     با هر بار باز و بسته كردن چشم ها، مقدار كمي اشك از غدد اشكي گوشه چشم جاري شده و  باعث شستشوي چشم از هر گونه جسم خارجي ، ميكروب، گرد و غبار، مژه و ... مي شود. همچنين اشك مانع از خشك شدن چشم مي شود.

 

نماي چشم
نماي ظاهري چشم يا قسمتي از چشم كه توسط ديگران قابل رويت است، شامل سه قسمت مي باشد.
صلبيه: پوشش خارجي سفيد و سفت كره چشم كه به شكل دادن چشم به صورت كروي كمك مي كند و از ساختمان حساس داخل چشم محافظت مي كند.
مردمك: نقطه اي سياه در مركز چشم كه باعث عبور نور به داخل چشم مي شود.
عنبيه: قسمت رنگي چشم است که به رنگهای مختلف مانند آبی، سبز، قهوه‏ای، عسلی و ... می‏باشد. عمل اصلی عنبيه کنترل اندازه مردمک بوده و اندازه نوري كه به كره چشم وارد مي شود راكنترل مي كند.
ملتحمه: غشاء نازك و  شفافي كه صلبيه چشم را مي پوشاند و رگ هاي خوني كه در قسمت صلبيه ديده مي شود از ميان ملتحمه بيرون مي آيد.
 
 
 
قسمت داخلي چشم
قرنيه: قرنيه قسمت شفاف و شيشه مانند جلوی چشم ميباشد که مانند سطح محدبي به تمركز اشعه هاي نور قبل از اينكه به وسيله عدسي تنظيم شوند كمك مي كند.
عدسي: عدسي عضوی است محدب الطرفين و قابل انعطاف كه در پشت مردمک واقع شده است و عمل تطابق و متمرکز کردن نور بر روی شبکيه را انجام میدهد. عدسی با تغيير انحنا خود اين امکان را ايجاد می نمايد که بتوانيم اجسام را بخوبی ببينيم .
زجاجيه: زجاجيه يک ماده ژله مانند شفافي است كه پشت عدسي چشم قرار دارد واجازه عبور نور را مي دهد. زجاجيه باعث حفظ حالت كروي چشم ها مي شود.

اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
eye-sakhteman_1906621_2617.zip1.9 MB

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

فروشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟