کتاب,جزوه,پایان نامه,تحقیقات دانش آموزی,کارآموزی رشته های مختلف,نمونه سوالات امتحانی دانشجویی و دانش آموزی
نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه های فایل سل

اطلاعیه فروشگاه

اطلاعیه تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی فایل های کاربردی جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم ایمیل: reza610124@gmail.com

پاورپوینت راهنماي مراقبت و كنترل بيماري آنفلوانزا

پاورپوینت راهنماي مراقبت و كنترل بيماري آنفلوانزا

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش     تعداد اسلاید: 59

 

قسمتی از پاورپوینت :

 

•كلمه آنفلوانزا از زبان ايتاليايي در قرن پانزدهم به معناي “تأثير ستارگان” گرفته شده است. در طي قرن بيستم سه پاندمي بزرگ و يك شبه پاندمي روي داده است. اولين مورد پاندمي در سال 1918 و 1919 بنام آنفلوانزاي با ميزان مرگي در حدود 20 تا 40 ميليون در كل دنيا روي داد و پس از آن آنفلوانزاي A(H1N اسپانيايي و معروف A(H3 N در سال 1957 شروع شد. پاندمي سوم با زير گونه 2 A(H2 N آسيايي ناشي از نوع  2در سال AH1N1 به آنفلوانزاي هنگ كنگي در سال 1968 اتفاق افتاد وآنفلوانزاي روسي نوع 1977 بروز كرد.
•طي پاندمي آسيايي وهنگكنگي تمام گروه هاي سني درگير بوده اند. ميزان بالاي مرگ و مير بخصوص در گروه سني بالاتر از 65 سال، اتفاق افتاد. افزايش مرگ و مير، همچنين در كساني كه بيماري زمينه اي طبي مثل بيماري هاي قلبي ريوي داشته اند، مشاهده شده است.
 
•وقتي پاندمي واقعي ويروس در حال شكل گيري است، ممكن است قبل از هجوم نهايي ويروس جديد، موج هاي متعددي از طغيانها با يك دوره زماني 6 تا 9 ماهه وجود داشته باشد. اين موضوع دلالت بر اين دارد كه برنامه هاي پيشگيري شامل تهيه واكس نها و داروهاي ضد ويروسي، جهت اين موج هاي ثانويه نسبت به موج هاي اوليه م يتواند به نسبت بيشتري كاربرد داشته باشد، هر چند كه در برنامه ريزي براي پاندميها بايستي احتمال گسترش بسيار وسيع از كانون اوليه فعاليت به علت افزايش مسافرت هاي بين المللي مد نظر باشد.
•در هر پاندمي ممكن است تهاجم به سطوح مختلفي از گرو ههاي سني جامعه صورت پذيرد. خوش خي مترين سال 1918 ، بدليل نامعلوم مجدداً در سال 1997 ظاهر شد و A(H1N 1پاندمي وقتي بود كه اكثر كودكان و نوزادان را تحت تأثير قرار داد.
 
 

در سال 1918 ، بالغين (سنين 20 تا 50 سال) به طور وسيعي تحت تأثير قرار گرفتند. پاندمي سال هاي 1957 و 1968 تمام سنين را متأثر ساخته و با ميزان وسيعي از مرگ و مير در گروه سني بالاي 65 سال و افراد ساير گروه هاي سني مبتلاء به بيماري زمينه اي همراه بوده است. حتي در زمانيكه ميزان بروز آنفلوانزا كم بوده آنفلوانزا باعث 3000 تا 4000 مورد مرگ در سال در انگليس گرديده است. در فاصله سالهاي 1972 تا 1995 در 5 اپيدمي بالغ بر 20000 مورد مرگ روي داده است و بيش از 90 درصد اين مرگ ها در افراد مسن بوده است. تقريباً ساليانه 110000 مورد بستري مرتبط با بيماري آنفلوانزا در امريكا صورت مي پذيرد.

بهرحال، نگراني فعلي در مورد پاندم يهاي آينده، شامل اين حقيقت است كه ظهور مسافرت هاي هوايي ممكن است گسترش گونه جديد ويروس را تسريع نمايد.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
control-anfolaanza_1899262_6513.zip523.2k